ОД 1998 г

Едношалтерски давател на услуги за општа хируршка медицинска опрема
head_banner

Пренослива хируршка електрична ортопедска дупчалка за коски која може да се автоклавира

Пренослива хируршка електрична ортопедска дупчалка за коски која може да се автоклавира

 • Електрична ортопедска дупчалка за коски
 • Лесно се менуваат дупчалките
 • Копче за почеток со еден допир
 • Преграда за напојување
 • Додатоци за ортопедски дупчалки
 • Ортопедски додатоци за вежба по пакување
 • Пакување за ортопедска вежба
 • Пренослива хируршка електрична ортопедска дупчалка за коски која може да се автоклавира
 • Пренослива хируршка електрична ортопедска дупчалка за коски која може да се автоклавира
 • Пренослива хируршка електрична ортопедска дупчалка за коски која може да се автоклавира
 • Пренослива хируршка електрична ортопедска дупчалка за коски која може да се автоклавира
 • Пренослива хируршка електрична ортопедска дупчалка за коски која може да се автоклавира
 • Пренослива хируршка електрична ортопедска дупчалка за коски која може да се автоклавира
 • Пренослива хируршка електрична ортопедска дупчалка за коски која може да се автоклавира

Карактеристики на производот:

Моќната и стабилна двофункционална дупчалка со канила главно се користи за држење на k-жица, интраумедуларна операција на испреплетени нокти и артроскопска хирургија.Може да одолее на висока температура и висок притисок до 135 степени, Освен тоа, можеме да понудиме различни интерфејси како AO, Stryker, Hudson итн.


Воведување на производот

Нашите услуги

Хируршката осцилирачка пила е дизајнирана за операција на колена и зглобови за да обезбеди брзи, прецизни операции на сечење.Удобна ергономија за прецизна контрола без оштетување на меките ткива.Направен од висококвалитетни материјали, тој е лесен по тежина, оптимално избалансиран и го намалува заморот на рацете.Активирање со променлива брзина за сечила од сите големини.Компактен, низок шум, увезен мотор, издржлив.

骨钻8

1, Асептичен прстен за пренос на батерии 2, батерија 3, полнач 4, дупчалка 5, рачна 6, копче 7, рачка 8, капак 9, клуч

технички параметар
СПЕЦИФИКАЦИЈА СТАНДАРДНА КОНГИФУРАЦИЈА
Влезен напон 110V-240V/50Hz Рачна дупчалка 1 ЕЕЗ
Излезна моќност ≥120W полнач 1 ЕЕЗ
Капацитет на батеријата 1800 mAh Батерија 2 парчиња
Брзина на дупчење 650/1000 вртежи во минута опционално Асептичен прстен за пренос на батерии 2 парчиња
Температура на стерилизирање 135 ℃ дупчалка 1 ЕЕЗ
Дијаметар на стегање на чашката за дупчење 0,6-6/0,8/8мм клуч 1 ЕЕЗ
Бучава ≤65db оперативен мауал 1 ЕЕЗ
Време на полнење на батеријата 2 часа Алуминиумско куќиште 1 ЕЕЗ
Единечно зголемување на температурата ≤20℃ Случај за стерилизација изборен

1. MOQ: 1 комплет.
2. Навремена испорака.
3. Обезбедете сеопфатен систем за услуги по продажбата.
4. Професионална работилница со 24 часа онлајн професионален тим, во секое време да обезбеди професионални одговори.
5. Постојат голем број патентирани технологии, а квалитетот е загарантиран.
6. Две години бесплатна дупчалка за напојување, техничка поддршка за рачна пила и шест месеци бесплатна поддршка за додатоци.


 • Претходно:
 • Следно:

 • онлајн пребарување

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја