ОД 1998 г

Едношалтерски давател на услуги за општа хируршка медицинска опрема
head_banner

Ендоскопска кертриџ за спојување со спојувач|челон gst60gr се преполнува

Ендоскопска кертриџ за спојување со спојувач|челон gst60gr се преполнува

 • Ендоскопски кертриџ за спојување на спојувач
 • Извонредната изработка загарантиран квалитет може да се совпадне со други марки спојници за ендоскоп
 • Касета со спојници во облик на геко канџи дизајн на помалку прелевање ткиво за да се обезбеди посовршена анастомоза
 • Дизајн на кертриџ за главни кертриџ во облик на канџи на геко помалку прелевање на ткиво за да се обезбеди посовршена анастомоза
 • Различни спецификации и модели погодни за различна хируршка употреба
 • Различните бои претставуваат различни спецификации и големини, кои лесно се разликуваат.
 • Ендоскопска кертриџ за спојување со спојувач|челон gst60gr се преполнува
 • Ендоскопска кертриџ за спојување со спојувач|челон gst60gr се преполнува
 • Ендоскопска кертриџ за спојување со спојувач|челон gst60gr се преполнува
 • Ендоскопска кертриџ за спојување со спојувач|челон gst60gr се преполнува
 • Ендоскопска кертриџ за спојување со спојувач|челон gst60gr се преполнува
 • Ендоскопска кертриџ за спојување со спојувач|челон gst60gr се преполнува

Карактеристики на производот:

Компатибилен дизајн обезбедува лесна замена

Дизајнот на површината за фаќање обезбедува извонредни перформанси на прицврстување

Повеќе модели можат да ги задоволат сите барања од различни операции

Материјалите на медицинско ниво обезбедуваат никакво повторување на ткивото

Нанесете на Спојувач од 60 мм од серијата ECEHLON


Воведување на производот

технички параметар

Операцијата со една рака му овозможува на хирургот подобро да се фокусира на напречната линија и да ја постави наковалната точно онаму каде што е потребно.Отворот на вилицата од проксималниот крај до дисталниот крај е широк, што е погодно за позиционирање/манипулација на ткивото.Удобно е да се користи со други марки на ендоскопски спојници.

Најдобриот кертриџ за глави може да се формира дури и во релативно дебели ткива.Зајакнатиот целиот систем помага правилно да се формираат спојници, што е неопходно за ефикасно спречување на истекување и хемостаза.Компресијата пред пукањето го спречува истекувањето на течноста од целното ткиво пред да се пука.

Лапароскопска-спојувач-опрема-спецификација

技术参数


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  онлајн пребарување

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја